Witajcie. 🙂 Po przeczytaniu dzisiejszego posta moglibyście powiedzieć, że jestem stronnicza i w zbyt różowym świetle opisuję temat, z tego względu, że jestem instruktorem. Jestem pewna że osoby które wiedzą o co chodzi w 100% się ze mną zgodzą. Dziś chodzi o zajęcia ZUMBA fitness. Dla niektórych nowość, dla niektórych codzienność.

ZUMBA fitness to innowacyjna metoda łącząca taniec z elementami FITNESS’u, inspirowana rytmami latynoskimi. Jest ona coraz bardziej popularna, szerzy się i w zastraszającym tempie zaraża wszystkich energią i radością. Poniżej kilka powodów, dla których warto się skusić i pójść na zajęcia.

 1. W odróżnieniu od ćwiczeń na siłowni, podczas zajęć ZUMBA fitness w identyczny sposób angażujesz wszystkie partie mięśni. Tańcząc trenujesz mięśnie, o których na co dzień nie pamiętasz lub tak naprawdę nigdy nie miałaś pojęcia o ich istnieniu. Przykładem są tutaj mięśnie grzbietu, których trening jest niezwykle korzystny dla kręgosłupa  Oznacza to, że twoje ciało w całości staje się jędrniejsze i traci nadmiar tkanki tłuszczowej.
 1. Pomaga chociaż na chwilę zapomnieć o kłopotach, które dosięgają nas w codziennym życiu. Pomaga nam odstresować się, „moje” dziewczyny mówią, że ZUMBA jest jak darmowa terapia u psychoterapeuty, po treningu czujemy się zrelaksowani i opanowani. Zmęczenie psychiczne zawsze powinno iść w parze ze zmęczeniem fizycznym. Jeśli równowaga ta zostaje zachowana, człowiek czuje się po prostu odprężony.
 1. Z przeprowadzanych testów wynika, że godzina treningu może sprawić, że spalisz aż 800 kcal! (oczywiście wszystko zależy od tego ile ważymy i z jaką intensywnością tańczymy). Dla porównania godzina joggingu to spalenie „zaledwie” ok. 450 kcal. ZUMBA Daje niesamowite rezultaty w walce ze zbędnymi kilogramami i centymetrami. W niedługim czasie pozwala zgubić to, co „wystaje” tu i tam.                                                      kalorie
 1.  Nie ma znaczenia na jakim poziomie jest Twoja kondycja. Nie ważne czy dopiero zaczynasz przygodę z ZUMBĄ, czy jesteś już na zaawansowanym poziomie. Nowe choreografie jesteś w stanie szybko i łatwo przyswoić. Z czasem Twoja kondycja się poprawi, a zadyszka sama zniknie. Będziemy lepiej spać, mieć więcej siły i energii, obniży się też nasze ciśnienie krwi.
 2. ZUMBA fitness pomaga nam się stać odważniejszymi,pewniejszymi swojego ciała, wyzwala skryte pokłady seksapilu. Zaczynasz akceptować swoje ciało, a Twoje ruchy nabierają płynnościi stają się niezwykle kobiece!
 1. Nie bez powodu niektóre kobiety nie lubią trenować na siłowni, która kojarzy im się z monotonią. Na zajęciach ZUMBA fitness jest inaczej, dzięki różnorodnym układom i gorącej muzyce kolejnego treningu po prostu nie można się doczekać. Czas podczas tego treningu nie dłuży nam się, nie przeciąga w nieskończoność. Nie jesteśmy w stanie  zauważyć, jak szybko mijają minuty, godziny podczas tańczenia.
 1. Trenować może każdy- nie ma ograniczeń wiekowych. Starszy, młodszy- bez różnicy. Można powiedzieć, że ZUMBA fitness łączy pokolenia. Każdy z nas może chodzić na trening, a co więcej – może czerpać z niego same korzyści i dobrze się przy tym bawić! Oczywiście wszystko zależy od twojego nastawienia i chęci do nauki.                          GOLD
 1. Uczestnictwo w zajęciach to świetny sposób na poznawanie nowych ludzi. Z zajęć na zajęcia, wytwarza się coraz większa więź pomiędzy uczestnikami, których łączą podobne cele (chęć dobrej zabawy, zrzucenia kilku centymetrów w pasie czy polepszenie swojej kondycji itd.)i mnóstwo tematów do rozmów. W towarzystwie zawsze raźniej i… zabawniej.
 2. ZUMBA i jej zwolennicy są wszędzie! Nie ważne czy jesteś na wakacjach, w domu, czy wyprowadziłeś/aś się do innego miasta. ZUMBA fitness opanowała świat więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem grupy kochającej ten rodzaj aktywności fizycznej.
 3. Latynoskie rytmy przeniosą Cię w słoneczne, radosne klimaty, prosto z Ameryki Łacińskiej.
 4. ZUMBA wyzwala miliony endorfiny, To właśnie dzięki nim jeszcze długo po zakończeniu ćwiczeń czujemy się zrelaksowane i w pełni szczęśliwe! Każdy z nas zasługuje na odrobinę szczęścia więc tańczmy, aż nie będziemy czuć nóg.
 5. Regularne treningi sprawiają, że w przeciągu kilku tygodni efekty naszych ćwiczeń stają się coraz bardziej widoczne. A powiedzmy sobie szczerze – nic tak nie motywuje do dalszej pracy jak możliwość zobaczenia jej efektów!                                   ZUMBA NO ZUMBA

Warto, prawda? 🙂

Reklamy